Vzhledem k tomu, že stále více klientů poptává nemovitosti v zahraničí, rozšířili jsme naši nabídku o nemovitosti v Itálii, která je v prodeji nemovitostí v zahraničí jasným leadrem.

Ve spolupráci s developery a s použitím jimi poskytnutými materiály nabízíme nemovitosti – domy, byty, apartmány, bary, hotely a restaurace –  v atraktivních lokalitách po celé Itálii včetně Říma, na pobřeží Jónského i Tyrhénského moře.

Mezi tyto lokality patří nejznámější letoviska jako Capo Rizzuto ležící v chráněné mořské oblasti Jónského moře nedaleko starobylého města s téměř 15 000 obyvateli, Isola di Capo Rizzuto, jehož vznik je podle legend připisován sestře mýtického krále Priama Astiocheně, Nocera Scalo nedaleko města Lamezia Terme na tyrhénském pobřeží, Lorica ležící na břehu jezera Arvo v národním parku Sila, středisko Valgoglio v nádherném prostředí italských Alp (nedaleko lyžařského střediska Spiazzi di Gromo), kde si přijdou na své i milovníci zimních sportů, Scalea na pobřeží Tyrhénského moře, obklopená horami, Ciro Marina v srdci oblasti proslulé mimo jiné svým vínem, přístav  Briatico nedaleko Pizza a vůbec nejkrásnějších pláží Jižní Itálie na Capo Vaticano, či malebná městečka na pobřeží i ve vnitrozemí Toskánska, jako například historií dýchající La Sassa, kde podle křesťanské legendy potkal sv. Petr Ježíše, aby jej poté následoval na své cestě za mučednictvím do Říma, či starobylá Volterra, Casale Marittimo, Cecina, Riparbella.

Všechny tyto nemovitosti nabízíme v souladu s uzavřenými smlouvami o spolupráci, uvedené ceny za nemovitost jsou tedy konečné a vy neplatíte zprostředkovatelskou provizi. Samozřejmostí je zajištění prohlídky nemovitosti, ubytování v dané lokalitě, návrh a sepsání smluv.

Nemovitost v zahraniční si odhadem pořídilo už kolem sta tisíce Čechů a stále jich přibývá. Koupě zahraniční nemovitosti se nejčastěji financuje úvěrem u místních bank.

V Itálii je pro bohatší klientelu zajímavé zejména Toskánsko a Sardinie s nejluxusnějšími destinacemi Porto Cervo a Porto Rotondo.

Slunce, teplo a moře jsou pro české zájemce o koupi zahraničních nemovitostí hlavním lákadlem. Druhou velkou skupinou investorů jsou naopak příznivci zimy a lyžování, kteří si kupují apartmány v horských střediscích severní Itálie.  Zájem roste také mezi golfovými nadšenci, kteří si kupují nemovitosti u golfových hřišť. Klienti se rekrutují zejména z osob samostatně výdělečně činných – podnikatelů, kteří již určitou dobu podnikají, mají dostatek kapitálu a také času pro užívání nemovitosti. Poslední dobou se ovšem zvyšuje také počet klientů z řad manažerů nebo zaměstnanců. To je jednak důsledkem zlepšující se finanční situace českých občanů, ale také zvyšujícím se povědomím o možnostech a podmínkách koupě nemovitostí v zahraničí. Lidé zjišťují, že koupit si nemovitost v zahraničí nemusí být vůbec nedostupné. Pokud někdo zamýšlí koupit nemovitost například v Praze nebo ve Špindlerově Mlýně, tak je velice pravděpodobné, že si bude moci dovolit koupit nemovitost také v zahraničí, samozřejmě v závislosti na konkrétních požadavcích a na lokalitě. Na trhu nejsou jen luxusní vily, ale také standardní apartmánky a domy, které jsou cenově přijatelné. Zájem o koupi nemovitosti v zahraničí z řad českých občanů se neustále zvyšuje, což je dáno zvyšující se kupní silou, činností českých realitních firem, které se specializují na zahraniční nemovitosti, a zvyšujícím se povědomím o možnostech a podmínkách koupě nemovitostí v zahraničí. Vzhledem k tomu, že koupě zahraničních realit je poměrně novým fenoménem v českých krajích, je celkový zájem o koupi zahraničních realit několikanásobně vyšší než v předchozích letech. Z hlediska věkové struktury se jedná v drtivé většině o klienty ve věku cca 30-50 let. Trend, známý například z Anglie či Německa, že letní nemovitosti u moře kupují klienti v důchodovém věku k nám zatím nedorazil, což samozřejmě souvisí s nedostatečnou kupní silou v této věkové skupině. Většina klientů kupuje nemovitosti v zahraničí s cílem vlastního využívání, případně v kombinaci s dalším pronájmem. Přibližně polovina těchto klientů má konkrétní představu o požadovaném regionu. Druhá polovina klientů má pouze obecnou představu (např. blízko u moře).

Zájem je zejména o nemovitosti v nižší a střední cenové hladině na úrovni cca 100 000-250 000 EUR. Část klientely tvoří také lidé, kteří získali jednorázové finanční prostředky například z restituce nebo dědictví a hledají vhodné možnosti jejich zhodnocení. Hovoříme-li o zahraničních nemovitostech, jde zejména o tzv. rekreační nemovitosti, neboli nemovitosti k druhému bydlení.

Zdroj: bydleni.idnes.cz, byznys.ihned.cz, maxpixel.net

Důvody, proč investovat do koupě nemovitosti v Itálii

  • Mnoho oblastí trhu v Itálii zůstává stále neobjevených a lákavých pro investory
  • Možnost renovace mnoha krásných starých italských domů a jejich přeměna v krásná pohádková obydlí
  • Itálie je častou destinací nízkonákladových leteckých společností, je tedy velmi dobře cenově dostupná
  • Jedná se o členský stát Evropské unie
  • Prostředí bohaté na kulturní památky, historii a nádhernou architekturu
  • Úchvatná krajina a mnoho  přírodních krás
  • Teplé středomořské klima
  • Rekreační aktivity všech druhů, nejen lyžování, turistika nebo dovolená na pláži, nýbrž i prohlídky význačných kulturních památek po celé Itálii

Bestreal ERA Realty

Nemovitosti jsou nabízeny ve spolupráci s našimi italskými partnery.