DOMŮ NEMOVITOSTI KONTAKT JAK KOUPIT NEMOVITOST V ITÁLII PRONÁJEM RESALE

CENY BYTŮ NAPITIA HILLS OD 59 900 EUR

VÝBĚR RESALE 4.9.2017
Olive Gardens,Capo Vaticano, přízemí - 120 000 EUR Villa Zeff, Capo Vaticano - 210 000 EUR Villa S[...]

BYT VISTA ISOLA, JOPPOLO, 70 000 EUR
Byt se dvěma ložnicemi a terasou, byt má plochu 70 m2, terasa s výhledem 15 m2. Cena 70 000 EUR. 4.[...]

SNÍŽENÍ CENY!! BYT SE DVĚMA LOŽNICEMI S VÝHLEDEM 80 000 EUR
Hezký byt se dvěma ložnicemi, terasou a zařízenou kuchyní v residenci Joppolo View. Byt s plochou 54[...]

BYT SE DVĚMA LOŽNICEMI 175 000 EUR
Plně zařízený byt se dvěma ložnicemi, v prvním patře budovy, Delta Club Residence, 175 000 EUR 4.9.[...]

komora

JAK KOUPIT NEMOVITOST V ITÁLII

 

Nákup nemovitosti v Itálii lze v zásadě rozdělit do 3 fází:

1) Nabídka ( proposta d´acquisto ), rezervace nemovitosti: pokud jste si vybrali nemovitost a rozhodli se ji koupit, získáte od prodávajícího, nebo agentury informace k nemovitosti, které se týkají nemovitosti jako takové ( technické parametry ), lokality a podmínek úhrady kupní ceny. Pro potvrzení svého úmyslu nemovitost zakoupit platí kupující zálohu. Tato částka slouží jako potvrzení úmyslu nemovitost zakoupit a platí se přímo prodávajícímu. Kupující předkládá prodávajícímu návrh koupě nemovitosti s cenou, způsobem platby a termíny. Pokud prodávající s návrhem souhlasí, jsou mu vyplaceny peníze, které složil kupující. Pokud prodávající změní svoje rozhodnutí, bude požadovat jinou cenu, termíny platby atd. může dojít k odstoupení od obchodu a v tomto případě se záloha vrací kupujícímu zpět. Pokud si obchod rozmyslí a neuzavře kupující, záloha propadá ve prospěch prodávajícího.

2) Smlouva o smlouvě budoucí (preliminare di compravendita ) – uzavírá se obvykle za  několik dní od rezervace nemovitosti. Při uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupující skládá část kupní ceny nemovitosti. Od tohoto okamžiku má kupující přednostní právo na koupi nemovitosti a objekt se stahuje z nabídky kanceláře, nebo prodejce.

3) Kupní smlouva – notářský zápis (atto notarile di compravendita ) se uzavírá po dokončení procesu ocenění nemovitosti ( odhad nemovitosti se provádí vždy )  a přípravy ostatních podkladů, což trvá obvykle 30 - 45 dní. Poté obě strany podepisují u notáře zápis o koupi, kterým se převádí vlastnictví nemovitosti z prodávajícího na kupujícího. Kupující hradí zbytek kupní ceny nemovitosti prodávajícímu. Kupující také hradí poplatky notáři a poplatky spojené s přepsáním vlastnictví v registru nemovitostí. Po podpisu této smlouvy kupující dostává klíče, kopii této smlouvy a smlouva se nechává zaregistrovat. Po registraci dostává kupující ještě dokument – výpis z registru nemovitostí a stává se právoplatným vlastníkem nemovitosti

Poplatky spojené s koupí nemovitosti v Itálii:

poplatky notáři: kupní smlouva se vždy podepisuje za přítomnosti notáře, poplatky za práci notáře závisí na složitosti případu a ceně nemovitosti ( čím vyšší cena, tím méně % ) , ale lze říci, že poplatky notáři činí 3% z ceny nemovitosti ( 1,5 % poplatek notáře + registrace v registru nemovitostí 1,5% ).

Poplatky spojené s koupí nemovitosti v Itálii činí včetně platby notáři, kolků, odhadu, daní apod.  12 – 13% z ceny nemovitosti.

Připojení k sítím

připojení k inženýrským sítím jsou náklady, které hradí developer zálohově pro připojení každého objektu. Pod pojmem připojení k inženýrským sítím si v souladu s italským zákonem představme služby, které jsou nezbytné pro provoz nemovitosti – tedy voda, kanalizace a elektřina. Na to, aby byla nemovitost připojena k sítím v souladu se zákonem a zákonnými normami dohlíží developer. Náklady na připojení k sítím se dělí mezi všechny vlastníky nemovitostí ( bytů, vil apod. ) a jsou hrazeny v okamžiku podpisu kupní smlouvy ( notářského zápisu o prodeji nemovitosti ). Cena závisí na mnoha faktorech, liší se oblast od oblasti, závisí mimo jiné i na počtu vlastníků nemovitostí, mezi které se náklady dělí, na vzdálenosti od zdroje připojení atd. V zásadě lze však říci, že tyto náklady dosahují částky 800-1200 EUR. Tyto náklady jsou vykazovány kupujícímu spolu s náklady na evidenci pozemků.

Další náklady:

Elektřina se platí zpravidla jednou za 2 měsíce dle spotřeby. Stálá platba za jistič činí 5 – 10 EUR, cena za kWh cca 0,30 EUR

Plyn – 30 litrový zásobník, který vystačí většinou na 2-3 měsíce stojí 20 EUR

Voda – platí se ročně, podle oblasti, v průměru 200 -300 EUR/ rok

Údržba zahrady, bazénu, platby společenství ( podle m2 ) – 20 – 80 EUR/měsíc

Daň z nemovitosti – 0,2 – 0,4 % z ceny nemovitosti© Nemovitosti v Itálii • Real Estate in Italy • Webdesign FOLDINA.cz